X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

رضا خوشدل مستند دیزباد را می سازد

پنج‌شنبه 27 آبان‌ماه سال 1395 ساعت 09:11 ق.ظ

«دیزباد وطن ماست»- روز چهار شنبه 12 آبان ماه یک گروه مستند ساز چهار نفره به کارگردانی رضا خوشدل برای تهیه مستند به دیزباد آمدند.

به گزارش دیزباد وطن ماست، این گروه مستند ساز تهرانی تا غروب جمعه در دیزباد حضور داشتند.

این گروه در نظر دارد مستندی به نام آب به مدت 30 دقیقه تهیه نماید و ضمن آن دیزباد به عنوان روستای الگو و برتر ایران در زمینه حفظ محیط زیست  معرفی می شود.

به دلیل اهمیت موضوع، در طول این سه روز اعضای شورا و دهیار، گروه مذکور را همراهی  کردند. 

گروه مستندسازان، ضمن بازدید از فعالیت های شورای اسلامی و دهیاری دیزباد در زمینه آموزش و اطلاع رسانی و استفاده بهینه از آب و خاک آگاه شدند.این گروه با همراهی اعضای شورا در جریان فعالیت های یگان حفاظت در پاسداری از منابع طبیعی و حفظ محیط زیست   قرار گرفتند.

کار های اجرائی مردم در زمینه احیاء مراتع، تعادل دام و مرتع، حذف کشت دیم به منظور افزایش  نفوذ آب در خاک (کوه ها)  و جلوگیری از راه افتادن سیلاب از دیگر قسمت های مستند بود.
  افزایش راندمان آبیاری با احداث کانال های بتنی و لوله کشی داخل باغات، احداث استخر های ذخیره آب شبانه روزی و استخر های آب زمستانه و همچنین مدار بندی ها و دقت در زمان آبیاری در ادامه قرار گرفت.
 تغییر الگوی کشت (کاشت محصولات  زودرس تر با مصرف آب کمتر)، روش های کاهش تبخیر از سطح باغات، آلوده نکردن آب رودخانه  و...، نیز اجزائی دیگر ازفیلم تهیه شده بود. مستند سازان در ارتباط با تمام موضوعات به مکان های مختلف دیزباد رفته و با افراد زیادی به گفتگو نشستند.
این فیلم  از شبکه مستند سیما پخش می شود.

نظرات (0)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد