دیزباد وطن ماست

جشن شانزدهمین سال راه اندازی دیزباد وطن ماست

«دیزباد وطن ماست»- طی 16 سال گذشته دیزباد یکی از مهمترین دغدغه های زندگی ام بوده است. به جرات می توانم بگویم که تمام صفحاتی که در این سال ها در اینترنت در مورد دیزباد نوشته شده است را حداقل یک بار خوانده ام.

امروز دیزباد وطن ماست، یک هویت برای تمام دیزبادی هاست. هویتی که خودش را در تمام برنامه های دیزبادی ها؛ چه برنامه های شخصی و چه اجتماعی نشان می دهد و از این بابت الله قادر را سپاسگزارم.

امروز  روز تولد دیزباد وطن ماست است، این روز را به همه خوانندگان دیزبادی و غیر دیزبادی تبریک عرض می کنم. امیدوارم که همچنان این افتخار را داشته باشم که در خدمت فرهنگ مردم دیزباد باشم. چیزی که اگرچه شاید امروز در دیزباد وطن ماست بازنمایی می شود اما حقیقت اینجاست که ریشه هایش در تاریخ دیزباد قرار گرفته است.

زمانی که جد بزرگم فدایی، کتاب هایی را به رشته تحریر در می آورد، زمانی که جد بزرگترم خاکی خراسانی دیزبادی دیوان اشعارش را در مورد دیزباد نوشت و دغدغه هایی که به خاطر آن تا نزد شاه عباس صفوی رفته بود. این ها زمینه هایی هستند که کم کم در یک نسل به صورت تجربه تاریخی تجلی می کنند. دیزباد وطن ماست معلول یک چنین فضای فکری است.

امروز قصدم این نیست که بگویم دیزباد با دیزباد وطن ماست شناسانده شد، اما می خواهم بگویم که دیزباد وطن ماست توانست محملی باشد برای بازنمایی واقعیت های دیزباد و گاهی نیز در این مصاف ایده آل ها را طرح کردیم تا کم کم از تجربه تاریخی مان فاصله بگیریم و جهانی دیگر خلق کنیم. جهانی که در آن افراد کثرتگراتر و با سعه صدر بیشتری عمل می کنند.

بدون شک این روحیه کثرتگرایی در دیزباد می تواند دیزباد را به یک جزیره صلح و دوستی تبدیل کند. جاییکه امروز چنین فضایی را برای محیط زیست و حیات وحش پدید آورده است. و این ها ارزش هایی هستند که در میان دیزبادی ها برای سالیان متمادی وجود داشته اند و امروز ما آن ارزش ها را با آگاهی و عقلانیتی که دنیای مدرن از ما می طلبد در میان خودمان نهادینه می کنیم و امیدواریم که چنین شود.

تغییرات جهان متحول امروز برای هر دیزبادی بسیار قابل لمس است. او تنها خودش را در میان کوه ها در حصار نکرده است. او امروز در سراسر جهان حضور دارد و وقتی از کشورهای مختلف می آید، با خودش محمل آن فرهنگی است که آن را قوی تر از فرهنگ دیزباد دیده و لمس کرده است. بنابراین سیر تطور فرهنگ دیزباد امروز در شرف تکوین است. خوشحالم که دیزباد وطن ماست در این میان نقش بازی کرده است و امیدوارم که این نقش با تعاملی تر شدن تارنما بیشتر و بهتر ایفا شود.

باز هم این سال جدید را به شما تبریک عرض می کنم و امیدوارم بتوانم بهترین ها را برایتان به ارمغان بیاورم و شما نیز سعی کنید گسترش دهنده این فکر باشید تا مسیر ما به سمت استعلا همچنان پر قدرت ادامه یابد.


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :