دیزباد وطن ماست

حل مشکل قطعی آب دیزباد در آستانه عید فطر

«دیزباد وطن ماست»- آب  پایین ده دیزباد طی چند روز گذشته قطع شده بود امروز با تلاش دهیاری و مسئول آب منطقه حل شد.

به گزارش دیزباد وطن ماست، شورای اسلامی دیزباد پس از بررسی های کارشناسانه احتمال قطعی را به مشکل در  صافی های اتاقک همان می داد. تعویض صافی ها نیازمند حضور نیروهای متخصص اداره آبفار بود و لذا مشکل قطعی آب تا حضور ماموران باقی ماند.

سیستم آب ده پایین به صورت ثقلی است. یعنی ابتدا لوله های ده پایین آب  دار می شوند و سپس به وسیله پمپ آب به منبع بالائی پمپاژ می شود و ده بالا آبرسانی می شود. از این رو با قطعی برق، آب ده بالا نیز قطع می شود.

پس از قطعی آب، شورای اسلامی از نخستین لحظات پیگیر موضوع بوده است اما به دلیل وقوع این مساله در ماه رمضان و نزدیکی به آخر هفته و تعطیلی، قطعی کمی با تاخیرحل شد.

تیم اجرایی شورای اسلامی اقدامات ذیل را در جهت برطرف کردن مشکل پیش از ورود ماموران آبفار انجام داده اند:

  1. محل ورود آب در سرچشمه را چک شد.
  2.  شیر رسوب گیری چک شد.
  3.  در یک کیلومتر پایین تر شیر رسوب گیری دومی چک شد.
  4. محل ورود آب به منبع (چنردو )  باز کردیم، مشکلی وجود نداشت.
  5.  تمام  شیر فلکه ها را چک شدند.
  6. با حیدری پیمانکار پروژه لوله کشی آب دیزباد تماس گرفته  شد و راهنمایی های وی کارساز نبود.


گفتنی است این موضوع در دیزباد سابقه دارد. 4 سال پیش در بالاده این چنین قطعی بوجود آمده که توسط ماموران آبفار رفع شده است.

پس از گزارش موضوع به مهندس ذوالجاحی رئیس آب روستائی و همچنین بیات مسئول آبفار نیشابور گزارش شد و آنها اکیپ فنی را به دیزباد اعزام و روز شنبه مشکل آب سرچشمه بازه را حل کردند و میزان آب حدودا یک و نیم برابر شد.

روز یک شنبه  اعضای شورای اسلامی به اتفاق رضا غلامحسنی، مهندس پیام میرشاهی، مهندس داوود افرنجه و سه کارگراز ساعت 7 صبح تا 15 با تلاش فراوان موفق شدند آب کلاته حسین عبدالوهاب را که از سال 89 قطع و از دسترس خارج می شد، به مدار اضافه کنند.

خبر دیگر گزارشی بود که توسط حسن حاج مسلم داده شد.  بر اساس این گزارش،  لوله  آب زیر منزل حاج آقا محمودی در سر مزار ترکیده  و برای سه روز حجم زیادی از آب شرب وارد رودخانه دیزباد شده است. 

شورای اسلامی بلافاصله با کمک نیروهای خدمات روستایی زیر نظر رضا غلامحسنی به تعمیر سیستم آب منزل پرداخت و مشکل کاملا مترفع شد. امروز آب دیزباد کاملا حل شده و مردم به راحتی روز عید در منازل خود از آب بهره مندند.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :